přihlášeníMuškařské závody.cz
Banner
Banner
Banner
Banner
Zapnuto/Vypnuto Smajlíci Historie FAQ Kide Chat

Poslední Pred 18 měsíci

Luboš: Přidány propozice na Boat cup 2018 a taky na II.ligu skupiny A - jarní kolo (!) (!) (!)
Luboš: Propozice na závod Doubrava cup 2018 naleznete v odkazech (!) (!) (!) «link»
Luboš: (!) (!) (!) POZOR, ZÁVOD PEPÍKOVSKÁ MUŠKA ZRUŠEN, z důvodu ledu (!) (!) (!)
Luboš: V ODKAZECH naleznete další propozice, tentokrát na Hanák Open 2018!!! «link» (!) (!) (!)
Luboš: V ODKAZECH naleznete aktuální PROPOZICE (!) (!) (!)
Luboš: Do DOKUMENTŮ jsme vložili konečný žebříček 2017 a taky předběžný TERMÍNOVÝ KALENDÁŘ 2018 (!) (!) (!) :)
Luboš: První propozice na Pepíkovskou mušku, závod dvojic ve Skutči, jsou k nahlédnutí v ODKAZECH (!) (!) (!)
igor: Říčanská muška se v sobotu 21. 10. 2017 ruší. Nedostatečný zájem závodníků. :/
Luboš: Propozice na ŘÍČANSKOU MUŠKY naleznete v ODKAZECH (!) (!) (!)
Luboš: Do ODKAZŮ vloženy propozice na Memorial Zdendy Forchtsama (!) (!) (!)
Luboš: V dokumentech naleznete propozice na MMZ a Nebesák (!) (!) (!) Výsledky aktualizovány a žebříček postupně doplníme :)
Luboš: Závody na Otavě - Janusův Memoriál a Západočeský pohár jsou kvůli absenci závodníků a kvalitě vody ZRUŠENY (!) (!) (!)
Luboš: Propozice na I.ligu podzimní kolo nalezente v ODKAZECH (!) (!) (!)
Vojta Ungr: Ahoj kolegové muškaři! Chtěl bych Vás informovat o tom, že jsou ještě volná místa na dva víkendové závody - Janusův memoriál a Západočeský pohár na řece Otavě, pořádané o víkendu 19. - 20.8.2017. Propozice najdete v odkazech/propozice. Jedná se o dva samostatně bodované závody ;) Přihlásit se můžete u Martina Vlka (sobotní závod) a Pepy Kanty (nedělní závod)! Těším se na videnou ;)
Luboš: Půlka sezóny je za námi a tak tady máte aktuální žebříček a doplněné propozice (!) :)
Luboš: (!) (!) (!) HANAK OPEN (!) (!) (!) Vážení kolegové kamarádi, na této adrese «link» najdete aktualizovaný seznam přihlášených týmů, kdo nezaplatí do konce června, bude nahrazen náhradníky.
Luboš: Doplněny všechny dostupné propozice a výsledky a žebříček je aktuální (!) (!) (!)
Tony: POZOR ZMĚNA!!! Mistrovství MRS Open přeloženo na 17.6. revír Jihlava 5C.
igor: Májový pohár - Květoňov - snížené startovné - 300,- Kč.
Luboš: Doplněny výsledkovky a propozice a je aktuální Žebříček (!) (!) (!)
Luboš: ODKAZY aktualizovány o propozice na Mistrovství MRS open a Doubrava cup a výsledky z polského závody Moszczanica cup (!) (!) (!)
Luboš: Do ODKAZŮ přidány propozice pro Jarní Květoňovský pohár a taky Jihlavský pohár. Do JUNIORSKÉ sekce přidány propozice pro Pohár města Bojkovic (!) (!) (!)
Luboš: Do ODKAZŮ vloženy propozice na Jestřabický maraton dvojic a taky výsledky z letošních prvních dvou závodů (!) (!) (!)
veteran: Vzhledem k menšímu počtu přihlášených dvojic na Skalička Cup rušíme skupiny A a B, chytat budou všichni najednou. (!) J.Adam.
Luboš: Aktualizována složka DOKUMENTY - platný termínový kalendář a SaZ Řád (!) (!) (!)
Luboš: Jsou volné místa na závod dvojic na Skaličce. Brzy nebudou, kdo chce jet, přihlašujte na čísle: 605906093 (!)
Luboš: Dostaly se k nám první propozice na Pepíkovskou mušku (!) Naleznete v odkazech
Luboš: Moc děkujeme, bylo nám potěšením :) příště zase naviděnou
IgorP: Chtěl bych tímto poděkovat pánům Luboši Rozovi, Igoru Slavíkovi a Vítu Pavlackému za bezvadné přednášky a ukázky vázání na muškařském semináři v UH. Při jejich vystoupeních jsem se opět utvrdil v názoru, že borci, kteří něco opravdu umí, jsou ochotní, vstřícní a komunikativní lidé. Ještě jednou díky. :)
Tony: Tak když to není možné pod článkem "Komentář....", tak alespoň touto formou vyjadřuji podporu. Tony
Milan: Článek Milana Hladíka byl stažen, ale s jeho svolením je k přečtení na stránkách MK Bojkovice, kde není možnost diskutovat.
Luboš: Přidány a zapsány do žebříčku výsledky ze závodů Nebesák, Polička, Poslední pohár Květoňov a BLM. Žebříček by měl být tedy aktuální a měly by tam být všechny výsledky, co nám přišly (!) (!) (!)
Milan Hladík: Ahoj, minulý pátek jsme vysadil metrák a ve čtvrtek před Posledním pohárem vysadíme dva metráky kilových ryb a dva metráky třicetidekových, tak by to mohlo být celkem dobrý, tak kdo si chce ještě před zimou zazávodit, napište Davidovi, poslední volná místa ještě máme
David Říha: už se těším, až vyjde článek od vítěze podzimní Poličky :-)
Luboš: Do ODKAZŮ vloženy propozice na Poslední pohár 2016 na Květoňově (!) (!) (!)
Luboš: Do odkazů přidány všechny výsledkovky co jsme obdrželi. pokud tam něco chybí, za včasu pošlete nebo reklamujte, občas nám něco uteče (!) (!) (!)

Chat pouze pro registrované! Registrovat oder Přihlásit


 
Květoňov bez vody po 22letech!!!
Středa, 13 Listopad 2013 15:27

Tak v pátek 8.11. 2013 nastal konečně den výlovu legendy všech stojatých pstruhových revírů v ČR. Na zodpovězení otázky, zda v Květoňově plavalo to, co se vyprávělo, se přijelo podívat několik desítek lidí. Jak už to bývá, něco pravda byla, něco bylo vyvráceno a něco překvapilo. Odlov ryb prováděli pracovníci HBÚ AVČR pomocí speciální lodě osazené hlubinným el. agregátem. Konečná fáze odlovu pak proběhla po vypuštění veškeré vody ve vývařišti nádrže a ve zbytcích vody nad hrází. Společně s nimi na výlovu pracovali zaměstnanci z kaplické svazové líhně a ve funkci třídičů ryb bylo pár lidí z místní organizace Kaplice a Velešín. Výlov byl také součástí zkoumání stavu zdejší rybí obsádky, jehož předběžné výsledky zveřejnil Milan Hladík na svazových stránkách. Pro úplnost sem tuto zprávu zkopíruji:“Na podnět JčÚS ČRS bude proveden odlov nežádoucích ryb z nádrže, především kaprů a dravých druhů ryb. Již od 16.6.2013 je možné lovit dravé ryby na přívlač, ale jedinou vhodnou metodou úplné kontroly rybí obsádky je vypuštění nádrže a odlovení všech ryb. Správce nádrže Lesy ČR i Vodoprávní úřad Odboru životního prostředí MÚ Kaplice uvítali tento návrh, jelikož nádrž zatím ještě nebyla od svého napuštění vypuštěna a je nutné provést kontrolu výpustních zařízení a také technickobezpečnostní dohled. JĆÚS ČRS získal výjimku od Odboru životního prostředí Krajského úřadu Jihočeského kraje k zásahu do biotopu chráněných živočichů během vypuštění nádrže, lze předpokládat zejména výskyt chráněných druhů mlžů, obojživelníků a raků. JčÚS ČRS bude během vypouštění nádrže spolupracovat s VÚRH Jihočeské university ve Vodňanech na odborném transferu a ochraně těchto živočichů. V prvním zářijovém týdnu probíhal na nádrži výzkumný projekt Biologického centra AV ČR v.v.i., Hydrobiologického ústavu se sídlem v Českých Budějovicích, během něhož bylo zjištěno orientační složení rybí obsádky, která je poměrně v žalostném stavu. Konkrétní údaje na

http://www.crscb.cz/pages/aktuality/documentation/00000315_Kvetonov_2013.pdf

Také byla zjištěna pravděpodobná příčina tohoto stavu a také možná příčina špatného braní ryb v letním a podzimním období. Nádrž je silně teplotně stratifikovaná a vodní sloupec je rozdělen na horní 3 m hlubokou vrstvu teplé a okysličené vody a spodní vrstvu chladné vody bez kyslíku. Díky rozdílu teplot a tím i hustoty se tyto dvě vrstvy během letního období nemíchají a vlivem zejména bakteriálního rozkladu dojde k vyčerpání kyslíku v dolní vrstvě vody. Ani letní povodně tento stav nezmění, jelikož protečou vrchní vrstvou vody. Teprve až při podzimním ochlazování dojde k ochlazení horních vrstev vody a zvýšení jejich hustoty a tím dojde k promíchání nádrže. V jarním období je tak obsah kyslíku v celém vodním sloupci vyrovnaný, ke zvratu pravděpodobně dochází v květnu, kdy dojde k rychlému prohřátí horní vrstvy vody. Situaci významně zhoršuje obsádka kapra, který v jarním období ryje do dna a snižuje průhlednost vody a brání tak v rozvoji vodních rostlin, které by mohly do spodních vrstev vody kyslík dodávat (viz nádrž Malče). Pravděpodobně až 60% dna nádrže je nevyužitelných pro živé organismy z důvodu anoxie. JĆÚS ČRS již jedná se zástupci Lesů ČR o možném technickém řešení zlepšení tohoto stavu.“

 

 

 

Teď něco ohledně slovených ryb při vypouštění: historky o duhácích 80 cm se nepotvrdily, nej. pstruha jsem viděl tak 55 cm. Celkově pstruhů moc nebylo, ale oproti fiasku při výlovu menšího stojatého revíru Malče, přece jen zde nějací byli. Můj odhad slovených PD na Květoňově je tak 1-2 metráky. Mezi pstruhy jsem dva jednoho potočáky 25 cm a jednoho pěkného sivena. Viděl jsem asi 4 ks tolstolobika (ti měli asi po 30kg ), jednoho amura tak k devadesáti. Štik bylo podle očekávání hodně, nej měla asi 120 cm, je na fotce. Jak se mi doneslo, během víkendu vyprávěním vyrostla na 140 cm . Devadesátek bylo určitě deset  a jsem zvědav, kolik těch štik bylo opravdu celkem. Mě osobně překvapilo, kolik bylo sumců - nej. asi 170 cm, ca. deset velkých + nějací menší a dva albíni. Candátů bylo také nad očekávání - nej asi k metru, dost 70-80cm a plno menších. Troufám si tvrdit, že jich bylo minimálně stejně jako štik. Kaprů asi čtrnáct metráků, ale většího než 3 kg jsem neviděl. Většina jich byla okolo 40 cm. Bílé ryby drobotě bylo mnoho, okounů pár a jako perlička byla maréna/peleď 60 cm + 2 metroví úhoři, nějaký ten tloušť, lín, hrouzek a jeden mník. Fakt se potvrdilo, že jak zde strádají pstruzi, tak zde strádají i kaprovité ryby. Kapři nepřirostou ani centimetr a ani plotice neměly přes 15 cm. Celkově se dá říct, že na 6 ha nádrži se ulovilo okolo 2 000 kg ryb, což je docela dost na to, že se tam dají zažít celé dny bez záběru.

Jsem také zvědav, jak to bude vypadat na Květáku bez kaprů. Snad to naplní očekávání, voda bude čistější a kapři se doufejme hned tak neobjeví.

 

DALŠÍ HROMADA FOTEK JE K VIDĚNÍ ZDE!!

 

David Ř. s přispěním Milana H.

 

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA Z VÝLOVU OD MILANA HLADÍKA - ZDE.

 


 

Komentáře 

 
# Luboš Roza 2013-11-13 15:53
Dejve a Milo díky moc za report, nebyl jsem tam a tak jsem byl zvědavý. Těším se na Květák, až tam budou jen pstruzi :-)
 
 
# Igor Slavík 2013-11-13 18:11
Dave, děkujeme za shrnutí výlovu. A solidní dávka fotografií navíc. Skvělé. :)
Jen aby tam zase neřádili "pytláci naruby". Na vysvětlenou - to jsou ti, kteří na Květoňov vysazují ryby, které tam nepatří.
 
 
# Zdeny 2013-11-15 09:59
Pusťte někdo info o jaké ryby šlo. Vykládá se o metrových štikách a tak dál. Ví někdo něco podrobněji????
 
 
# David Říha 2013-11-15 14:15
ta jedna 120 cm byla výjimečná, ale 90+ bylo několik. Počet se nějak zdráhám odhadnout(dvace t?), protože se průběžně odvážely na sádky a tak nějak to potom ve vzpomínkách splývá. Třeba budou dodatečně nějaké statistiky, i když si spíše myslím, že se to omezí na celkové součty za jednotlivé druhy. To samé je s candátama, toho nej. si pamatuješ, ale počet těch menších dohromady z hlavy nedáš. Zvlášť když se to neměří :-)
 
 
# Igor Slavík 2013-12-02 10:20
Závěrečná zpráva z výlovu od Milana Hladíka:

Zpráva o výlovu nádrže Květoňov, který proběhl ve dnech 8.- 9.11.2013

Výlov byl proveden ve spolupráci zaměstnanců HBU AVČR v Českých Budějovicích, Pstruhařství Kaplice s.r.o., zástupců MO Kaplice a za dozoru asi stovky přihlížejících. Ryby byly postupně odlovovány pomocí hlubinného agregátu a poslední část byla dolovena po vypuštění nádrže pod výpustním zařízením. Výsledek výlovu potvrdil jeho oprávněnost. Celkově bylo odloveno 2,8 tun ryb, z toho 1,4 tuny kaprů, 650 kg plevelných ryb, 154 kg štik (23 ks přes 2kg, největší o délce 118 cm a váze 14,7 kg), 140 kg candátů (včetně kusů okolo 80 cm) a 80 kg sumců (z toho dva okolo 160 cm délky a dva albíni). Překvapením bylo ulovení tří obřích tolstolobců. Bylo uloveno pouze 254 kg duháků. Podrobné údaje jsou uvedeny v příloze, kterou je možné stáhnout zde.

Milan Hladík
 Copyright © 2010 Muškařské závody.cz, all rights reserved. Grafika a tvorba Edata.